Dublă spectaculoasă a lui Cristiano Ronaldo în Liga Campionilor Asiei

Al Nassr
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a reuşit o dublă spectaculoasă, iar Al-Nassr este în continuare fără înfrângere în Liga Campionilor Asiei, formaţia saudită obţinând marţi o victorie cu 4-3 la Riad în faţa echipei Al Duhail din Qatar, în Grupa E a competiţiei, potrivit news.ro.

Ronaldo a pasat decisiv pentru Talisca în minutul 25, iar în minutul 56 scorul a devenit 2-0, marcând şi Mane.

Cristiano Ronaldo a înscris pentru 3-0 în minutul 61.

Al Duhail a reuşit apoi două goluri, prin Mohamad ’63 şi Ali ’67, însă Ronaldo a trimis încă o dată mingea în poarta adversarilor în minutul 85.

Scorul final, 4-3, a fost stabilit de Olunga de la Al Duhail, în minutul 85.

După trei etape, Al-Nassr are un bilanţ perfect de nouă puncte şi este lider în grupă. Pe locul doi este Persepolis, cu şase puncte, Al Duhail este pe trei, cu un punct, iar ultima poziţie este ocupată de Istiklol, tot cu un punct.