Echipa lui Jose Mourinho, remiză în urma partidei de Boxing Day

bbc.co.uk
Tottenham - Wolverhampton

Wolverhampton - Tottenham a fost partida care a închis etapa engleză de Boxing Day. Trupa lui Jose Mourinho a ratat șansa de a reveni pe podium, după ce partida s-a încheiat 1-1, potrivit Mediafax.ro.

Avertisment de ULTIMĂ ORĂ al meteorologilor: Vreme severă în 10 județe

Tottenham a deschis scorul în secunda 57, cu golul lui Ndombele (0-1, min. 1), care se poate spune că a fost momentul de vârf al londonezilor.

Gazdele au preluat inițiativa și au avut cele mai mari ocazii de a marca. La două minute după pauză, Wolves ar fi putut primi și o lovitură de pedeapsă, însă analiza VAR l-a determinat pe arbitru să nu o acorde.

Tottenham a avut în Lloris pe jucătorul meciului, acesta salvându-și echipa de la primirea golului egalizator, cu mai multe intervenții de efect.

În cele din urmă, Wolves au egalat cu 4 minute înainte de final, Romain Saiss trimițând mingea cu capul în poarta lui Lloris, după o centrare din corner (1-1, min. 86).

Gazdele au avut chiar șansa de a câștiga la ultima fază de poartă, însă Fabio Silva a trimis cu capul exact pe direcția lui Lloris.

Mourinho și ai lui ar fi putut urca pe locul 3 cu o victorie, dar rămân doar pe 5, flancați de Man Utd și Manchester City.

Wolves e pe 11 și merge înainte de Revelion pe Old Traford.