Erling Haaland a înscirs trei goluri pentru Borussia Dortmund

Formaţia Borussia Dortmund, la care este legitimat Erling Haaland de la începutul acestui an, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 5-3, echipa Augsburg, în etapa a XVIII-a a campionatului Germaniei. Haaland a înscris trei goluri potrivit news.ro.

Borussia a revenitde la 1-3.

Erling Haaland a intrat pe teren în minutul 56 şi a marcat în minutele 59, 70 şi 79. Pentru oaspeţi au înscris şi Brandt ’49 şi Sancho ’61.

Pentru Augsburg au marcat Niederlechner ’34, ’55 şi Richter ’46.

Tot sâmbătă, Mainz, cu Alexandru Maxim rezervă, a pierdut cu 1-2 confruntarea cu Freiburg.

Alte rezultate din Bundesliga: FC Koln – Wolfsburg 3-1, Fortuna Dusseldorf – Werder Bremen 0-1, Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1-2.

Partida Leipzig – Union Berlin are loc tot sâmbătă, iar meciurile Hertha Berlin – Bayern Munchen şi Paderborn – Bayer Leverkusen se vor disputa duminică.