FABULOS - Germania a învins Suedia, scor 2-1, cu un gol marcat în minutul 95

renasterea.ro
fotbal

Germania, campioana mondială en-titre, a învins Suedia, scor 2-1, sâmbătă, la Soci, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5, informează news.ro.

Suedia a deschis scorul prin Toivonen, în minutul 32, iar pentru Germania a egalat Reus, în minutul 48.

În minutul 90+5, Kroos a adus victoria campioanei mondiale cu o lovitură liberă de la marginea careului.

Germania: Neuer - Kimmich, Boateng, Rüdiger, Hector (Brandt '87) - Rudy (Gundogan '31), Kroos - Müller, Draxler (Gomez '46), Reus - Werner. Selecţioner: Joachim Low

Suedia:Olsen - Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson - Claesson (Durmaz '74), Larsson, Ekdal, Forsberg - Toivonen (Guidetti '78), Berg (Thelin '90). Selecţioner: Janne Andersson.

Din minutul 82, Germania a avut un jucător mai puţin, după eliminarea lui Boateng.

În primul meci al zilei, Mexic a învins Coreea de Sud, scor 2-1.

În ultima etapă a grupei, Germania va întâlni Coreea de Sud, iar Mexic va juca împotriva Suediei.