Fără Vlad Chiricheș, accidentat, Napoli a învins-o cu 1-0 pe Genoa și s-a apropiat de Juventus

Getty Images
Vlad Chiricheș Napoli

Echipa Napoli, fără fundaşul Vlad Chiricheş, accidentat, a învins, duminică, pe teren propriu, formaţia Genoa, cu scorul de 1-0 (0-0), în etapa a XXIX-a a campionatului italian de fotbal Serie A.

Golul a fost marcat de fundaşul spaniol Raul Albiol, în minutul 72, anunță News.ro.

Într-un alt meci disputat duminică, Lazio, fără Ştefan Radu, neconvocat, a remizat, acasă, scor 1-1, cu Bologna. Lucas Leiva a egala pentru gazde, în minutul 16, după ce Simone Verdi a deschis scorul, în minutul 3.

După aceste rezultate, Napoli, locul 2, cu 73 de puncte, s-a apropiat la două puncte de liderul Juventus. Lazio este pe locul 5, cu 54 de puncte, după AS Roma, locul 3, cu 59 de puncte şi după Inter Milano, locul 4, cu 55 de puncte.