FC Barcelona a învins categoric pe Ceuta, scor 5-0, şi s-a calificat în sferturile de finală

FC Barcelona siglă

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins joi, în deplasare, formaţia Ceuta, scor 5-0, în optimile Cupei Spaniei.

FC Barcelona nu a întâmpinat probleme pe terenul ultimei clasate din seria întâi a ligii a treia spaniole, AD Ceuta, scrie news.ro.

Dacă la pauză catalanii conduceau doar cu 1-0, prin golul lui Raphinha, din minutul 40, repriza secundă a adus şi descătuşarea formaţiei antrenate de Xavi.

Lewandowski, în două rânduri (min. 49, 89), Ansu Fati (min. 69) şi Kessie (min. 76) au dus scorul mai aproape de realitatea din teren şi FC Barcelona, învingătoare cu scorul de 5-0, se califică în sferturile Cupei Spaniei, alături de Athletic Bilbao, Valencia, Atletico Madrid, Osasuna, Real Sociedad şi FC Sevilla.