FC Barcelona și Villareal au oferit un meci incredibil în La Liga: Șapte goluri și răsturnări nebune de scor

pariurix.com
la liga

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică, în deplasare, scor 4-3, gruparea Villarreal, într-un meci din etapa a treia din La Liga. Catalanii au condus cu 2-0, Villarreal a întors la 3-2, dar Lewandowski a marcat golul victoriei barceloneze.

Pe Estadio de la Ceramica, elevii lui Xavi au deschis scorul repede, în minutul 12: centrare a lui Lamine Yamal şi lovitură de cap Gavi. Frenkie de Jong a majorat avantajul catalanilor la 2-0 în minutul 15 şi partida părea deja jucată. Gazdele au fost însă de altă părere şi Juan Foyth a reluat în plasă centrarea lui Alex Baena în minutul 26, conform News.ro.

Villarreal a egalat în minutul 40, prin Alexander Sorloth, iar în minutul 50 Alex Baena le-a adus în avantaj pe gazde, din pasa lui Alfonso Pedraza. Catalanii au început cursa pentru egalare, reuşită de Ferran Torres în minutul 68.

Golul victoriei oaspeţilor a venit în minutul 71, înscris de Lewandowski şi FC Barcelona s-a impus cu 4-3, ocupând locul al treilea, cu 7 puncte.