FC Botoşani a făcut egal cu Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I

fc botosani

Formaţia FC Botoşani a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XIII-a a Ligii I.

Pentru FC Botoşani a marcat Keyta, în minutul 69 din penalti, iar pentru Astra Giurgiu a înscris Montini, în minutul 55, potrivit news.ro.

FC Botoşani: Pap - Braun, Haruţ, Chindriş, Holzmann - Florescu, Rodriguez, Ongenda (Camara '82), Tîrcoveanu (Toutouh '67), Al Mawas - Keyta. Antrenor: Marius Croitoru

Astra Giurgiu: Lazar - Sousa, Dima, Graovac, Radunovic - Merloi, Crepulja, Canadjidja (Wutrich '90+4), Gheorghe (Balaure '73) - Budescu, Stahl (Montini '55).Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Keyta '63, Florescu '84 / Sousa '41, Canadjidja '77, Dima '84, Budescu '90+3

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Iulian Călin (central), George Florin Neacşu, Ciprian Florin Danşa (asistenţi) şi Vlad Baban (rezervă).