FC Braşov remiză în meciul cu Minaur Baia Mare, cu scorul de 1-1, în Liga a II-a

prosport.ro
liga 2

FC Braşov a smuls dramatic un egal în meciul de acasă cu Minaur Baia Mare, încheiat 1-1, duminică, în etapa a doua a Ligii a II-a de fotbal.

Oaspeţii au condus după golul lui Bogdan Rotar din minutul 45+1. Eduard Lambrinoc a egalat la ultima fază a partidei, în minutul 90+4. FC Braşov şi Minaur Baia Mare au câte un punct după primele două etape, conform Agerpres.

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - CS Concordia Chiajna 0-1

Luni are loc partida CSM Slatina - CSA Steaua Bucureşti. Etapa se va încheia marţi cu meciul Dinamo Bucureşti - ACS SC Oţelul Galaţi.

Pe prima poziţie a clasamentului este CSC 1599 Şelimbăr, cu 6 puncte (golaveraj 5-0), urmată de Unirea Slobozia, 6 puncte (golaveraj 5-1), Gloria Buzău, 6 puncte (golaveraj 4-1), şi Unirea Dej 6 puncte (golaveraj 4-2).