FC Hermannstadt a învins Poli Iași, scor 1-0, în etapa a 22-a a Ligii 1

FC Hermannstadt

FC Hermannstadt s-a impus în meciul cu Poli Iași, din etapa a 22-a din Liga 1. Sibienii au câștigat cu 1-0, grație unui gol marcat în minutul 12, anunță MEDIAFAX.

Hermannstadt a părăsit penultimul loc din clasament, în urma succesului în fața echipei antrenate de Mihai Teja. Singurul gol al meciului a venit în minutul 12, prin Romario. Șutul brazilianului de la marginea careului a fost deviat de un adversar, iar portarul Târnovanu nu a mai putut să intervină.

Citeşte şi: EXCLUSIV! CE miniştri cu greutate SE LĂUDA Sebastian Vlădescu că are la degetul mic - A încasat milioane de euro spunând că bani vor ajunge și la unul dintre ei

Gazdele au dominat întreaga partidă și nu le-au lăsat celor de la Poli Iași prea multe ocazii de gol. Trupa lui Teja a terminat duelul de la Sibiu cu un singur șut pe spațiul porții.

Succesul o duce pe Hermannstadt pe locul 10 în Liga 1, cu 23 de puncte. Poli Iași a coborât un loc, până pe poziția a 11-a, cu un punct mai puțin decât adversarii de sâmbătă.

Echipele de start:

FC Hermannstadt: Cristiano – Luchin, Viera, Rimane, Opruț - Romario, Dâlbea, Offenbacher – Petrescu, Yazalde, Cordea

Poli Iași: Târnovanu – Onea, Frăsinescu, Diallo, Radu – Passaglia, Lushaj – Horșia, Bîrnoi, Platini – Bălan