FC Hermanstadt are un nou antrenor

Autor: George Traicu

Publicat: 15-01-2021

Actualizat: 15-01-2021

Liviu Ciobotariu ocupă de astăzi funcţia de antrenor principal al A.F.C.Hermannstadt. Antrenorul în vârstă de 49 de ani a semnat un contract valabil până în anul 2022.

Pe CV-ul său se regăsesc echipe ca Progresul, C.S.Otopeni, Pandurii, CF Brăila, Dinamo Bucureşti, CSMS Iaşi, F.C.Vaslui, A.S.A.Tg Mureş şi F.C.Botoşani în România, dar şi Al Ta’ee şi Faisaly în Arabia Saudită. De asemenea, între 2019 şi 2020 Liviu Ciobotariu a fost selecţionerul reprezentativei de fotbal a Libanului.
Noul principal al FCH a avut o carieră impresionată şi ca fotbalist. Fundaş central de meserie, Liviu Ciobotariu a evoluat în cariera sa la F.C.Naţional, Pandurii, Dinamo Bucureşti şi în Belgia la Mons, Royal Antwerp şi Standard Liege. Acesta a făcut parte din generaţia de aur a fotbalului românesc, având 32 de selecţii în echipa naţională de Fotbal a României, pentru care a înscris de 3 ori şi a participat la Campionatul Mondial de Fotbal din Franţa, 1998, şi la Euro 2000, în Belgia şi Olanda.
Liviu Ciobotariu a venit la FCH alături de un staff din care mai fac parte Adrian Iordache, antrenor secund şi Lucian Păun, preparator fizic.
Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri