FC Koln, victorie cu emoții în faţa ultimei clasate, Greuther Furth, în Bundesliga

FC Koln

Echipa FC Koln a învins vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 pe Greuther Furth, în deschiderea etapei a 7-a din Bundesliga.

Pe RheinEnergieStadium, oaspeţii au deschis surprinzător scorul în minutul 7, prin Marco Meyerhofer, şi au condus până la pauză. În partea a doua a întâlnirii, gazdele au dominat clar şi au înscris de trei ori, prin Sebastian Andersson (50) şi Ellyes Skhiri (55, 89), potrivit agerpres.ro.

Cu 12 puncte acumulate, FC Koln este în prezent pe locul 6, în timp ce Greuther Furth rămâne ''lanterna roşie'', locul 18, cu un singur punct.

Celelalte partide ale rundei vor avea loc sâmbătă seara şi duminică.

În clasament, lider este Bayern Munchen, cu 16 puncte, urmată de Bayer Leverkusen, 13 puncte, şi Wolfsburg, 13 puncte.