FC Viitorul a învins FC Voluntari scor 4-0, în etapa a șaptea din Liga 1

Inquam Photos / Daniel Stoenciu
viitorul

FC Viitorul s-a impus, duminică, în fața echipei FC Voluntari, cu scorul de 4-0, în a șaptea etapă a Ligii 1, anunță MEDIAFAX.

FC Viitorul a deschis scorul, în minutul 16, prin golul lui Iancu. Ganea a dus scorul la 2-0, în minutul 55. Houri a înscris golul cu numărul trei, pentru Viitorul, în minutul 82. Rivaldinho a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 87.

Atac puternic al aviației israeliane în Siria. Au fost atacate ținte pentru a împiedica un atac al dronelor iraniene (armată)

Echipe de start:

FC Viitorul: Căbuz – Mladen, Țîru, Iacob (Filip 76), Boboc – Achim, Artean, Houri – Iancu Cristian, Ganea (Calcan 60), Mățan (Rivaldinho 46)

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Armaș, Rodriguez, Ricardinho – Laidouni, Gorobsov (Deac 70), Căpățână (Ebralidze 60) – Gheorghe, Popadiuc, Costin (Harrer 46)

În următoarea etapă, FC Viitorul va întâlni FCSB, iar FC Voluntari se va lupta cu Universitatea Craiova.