FC Viitorul şi Astra au terminat la egalitate, 1-1, în Liga I

Viitorul Constanța

Formaţia FC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XXIII-a a Ligii I.

Pentru FC Viitorul a marcat Chiţu, în minutul 45, iar pentru Astra a punctat Matei, în minutul 10, din penalti.

FC Viitorul: Cojocaru - Căpuşă (Voduţ '73), Ţîru, Horodogea, Ganea - Cicâldău, Vână, Băluţă (Mladen '79) - Lima (Ciobanu '74), Chiţu, Hagi. Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Stan - Dandea, Mrzljak - Buş (Radunovici '83), Matei (Biceanu '73), Balaure (Butean '59 ) - Vera. Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Cojocaru '10, Ganea '51/ Buş '34. Belu '41, Polczak '43, Mrzljak '81

Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat de Vladimir Urzică şi Mircea Orbuleţ.

Rezervă a fost Lucian Rusandu, iar observatori Cornel Sorescu şi Paul Mincu, anunţă news.ro.