FC Voluntari a remizat cu Dunărea Călăraşi, scor 1-1: Egalarea a venit în minutul 90+3

voluntari astra

Formaţia FC Voluntari a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii I, în care a egalat pe final, potrivit news.ro.

Gazdele au marcat prin Daniel Benzar, în minutul 76. Pentru FC Voluntari a înscris Armaş, în minutul 90+3.

În minutul 87, de la gazde a fost eliminat Sârghi, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Dunărea Călăraşi: Straton - G. Enache (Henderson ’57), Luchin, Ben Djemia, Mendy – Simion (Benzar ’46), Sârghi, Honciu - Ammari, Souda (Mapuku ’68), G. Iancu. Antrenor: Dan Alexa

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho (Căpăţână ’69), Balaur, Armaş, A. Vlad – Signorelli (Bălan ’82), Răuţă - I. Gheorghe, Laidouni, Gadze (Deac ’66) - A. Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Ben Djemia ’29, Souda ’41, Simion ’45, Ammari ’51, Sârghi ’73, ’87, Straton ‘90+3 / Răuţă ’10, Signorelli ’60, Deac ‘90+3

Cartonaş roşu: Sârghi ‘87

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe - Sergiu Popa

Observatori: Marian Dorobanţu, Viorel Ilinca