FC Voluntari – FC Botoșani 1-2, în etapa 15 din Liga 1

FC Voluntari

FC Botoșani s-a impus, duminică, cu scorul de 2-1, în fața lui FC Voluntari, în etapa 15 din Liga 1, scrie Mediafax.

FC Voluntari a deschis scorul, în minutul 10, prin golul înscris de Liviu Gheorghe. După ce jucătorii lui FC Botoșani a pierdut o minge în apropierea porții, balonul a ajuns la Costin, care i-a pasat lui Gheorghe. Gheorghe l-a învins pe Pap, cu un șut puternic, din fața porții. În minutul 66, Andrei Miron a readus egalitatea pe tabela de marcaj. Miron a lovit cu capul mingea trimisă din lovitură liberă și a trimis-o în plasa porții lui Rîmniceanu. FC Botoșani a întors scorul, în minutul 86, când Andrei Chindriș a marcat tot din fază fixă. Chindriș a lovit cu capul mingea trimisă din lovitură liberă de Roman.

Echipele utilizate:
FC Voluntari: Rîmniceanu – Strună, Achim, Balaur, Vlad – Căpățână, Signorelli, Gheorghe – Costin (Benzar 54), Papazoglou (Simonovski 75), Avto (Laidouni 63)
FC Botoșani: Pap – Țigănașu, Chindriș, Miron, Haruț – Rodriguez, Papa – Askovski (Ofosu 46), Ongenda (Bautista 75), Roman – Keyta

În clasamentul Ligii 1, FC Botoșani se află pe locul 5, cu 22 de puncte, iar FC Voluntari este pe poziția 14, cu 7 puncte.