FC Voluntari s-a impus în faţa lui FC Hermannstadt, cu scorul de 2-0

descopera.ro
fotbal minge

FC Voluntari s-a impus, sâmbătă, în faţa lui FC Hermannstadt, cu scorul de 2-0. După ultima etapă din campionatul regulat, FC Voluntari ocupă locul 14, cu 20 de puncte, iar FC Hermannstadt se află pe locul 10, cu 25 de puncte, potrivit Mediafax.

Eric a deschis scorul în minutul 44, după ce a reuşit să transforme o lovitură de la unsprezece metri. Portarul Cristiano a rămas neputincios în faţa lui Eric.

Golul doi al lui FC Voluntari a venit în minutul 63, când Moussa Sanoh a şutat superb din afara careului. Pentru a doua oară în această partidă, portarul sibienilor nu a avut nicio şansă.

Echipele utilizate:

FC Voluntari: Cojocaru – Strună, Paşcanu, Achim, Vlad – Laidouni, Pablo – Sanoh (Belu Iordache 67), Eric (Morar 77), Gheorghe (Măţan 73)– Ţîră

FC Hermannstadt: Cristiano – Busu, Stoica, Dobrosavlevici, Almeida – Romario (Yazalde 54), Taira, Rimane (Dumitriu 74)– Cordea, Debeljuh, Buzan (Petrescu 29)

După ultima etapă din campionatul regulat, FC Voluntari ocupă locul 14, cu 20 de puncte, iar FC Hermannstadt se află pe locul 10, cu 25 de puncte.