FCSB conduce Dinamo cu 4-0 la pauză

FCSB dinamo

FCSB conduce la pauză, pe Dinamo București, cu scorul de 4-0, în meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în etapa a 8-a a Ligii I de fotbal. Au marcat Keșeru (26'), Popescu (43'), Vinicius (45'+2), Cordea (45' + 7 - p). Steliano Filip a primit cartonaș roșu în minutul 37.

Claudiu Keşeru a deschis scorul din lovitură liberă, Octavian Popescu a majorat diferenţa cu un şut din unghi, Paulo Vinicius a înscris al treilea gol, cu o lovitură de cap, iar Andrei Cordea a punctat din penalty, după un fault comis de portarul Mihai Eşanu asupra lui Darius Olaru.

Echipele de start:

FCSB: 99. Andrei Vlad - 2. Valentin Creţu, 55. Paulo Vinicius, 4. Andrei Miron (căpitan), 33. Risto Radunovic - 27. Darius Olaru, 17. Iulian Cristea, 9. Octavian Popescu - 98. Andrei Cordea, 28. Claudiu Keşeru, 22. Valentin Gheorghe. Antrenor: Edward Iordănescu.

Rezerve: 1. Cătălin Straton - 6. Denis Haruţ, 8. Adrian Şut, 13. Andrei Dumiter, 19. Ianis Stoica, 23. Ovidiu Popescu, 26. Răzvan Oaidă, 30. Alexandru Musi, 77. Sorin Şerban.

Dinamo: 12. Mihai Eşanu - 3. Andrei Radu, 24. Deniz Giafer, 27. Ricardo Grigore, 75. Costin Ionuţ Amzar - 8. Cătălin Itu, 5. Alexandru Răuţă, 7. Steliano Filip - 10. Cosmin Matei, 9. Gabriel Torje, 22. Deian Sorescu (căpitan). Antrenor: Dario Bonetti.

Rezerve: 91. Plamen Iliev - 6. Marco Ehmann, 32. Geani Creţu, 28. Valentin Ioan Borcea, 44. Mirko Ivanovski, 99. Robert Moldoveanu, 38. Andrei Ahmed Bani Mustafa, 15. Claudiu Stan, 35. Răzvan Popa.

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)

Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF.