FCSB s-a calificat în sferturile Cupei României, după o victorie la limită cu U Cluj

FCSB s-a impus, marți, cu scorul de 1-0, în fața lui U Cluj, în optimile Cupei României. Astfel, FCSB s-a calificat în sferturile de finală, anunță MEDIAFAX.

Citește și: Klaus Iohannis anunță! ‘Doamna Viorica Dăncilă, refuză să înțeleagă că odată cu pierderea calității de prim-ministru a pierdut și orice legitimitate de a mai face vreo propunere pentru poziția de comisar european’

FCSB a deschis scorul, în minutul 12, când Ioan Hora a marcat din lovitură liberă de la 20 de metri, mingea intrând în plasa porții lui Dur-Bozoancă.

Echipele utilizate:

U Cluj: Dur-Bozoancă – Miguel, Crăciun, Silveira da Graca – Taub, Dican, Florescu, Takacs – Pop (Pîrvulescu 46), Goga, Gavra

FCSB: Vlad – Soiledis, Cristea, Planic, Manea – Tănase, Vînă (Man 46), Nedelcu (Coman 46) – Hora, Tsoumou, Moruțan

FCSB a devenit a doua echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României, după FC Hermannstadt, care a învins-o pe CS Mioveni, scor 2-0.