FCSB s-a impus, scor 2-1, în fața lui Sepsi Sf. Gheorghe

Inquam Photos / Bogdan Buda
Inquam coregrafie FCSB steaua

FCSB s-a impus, duminică, cu scorul de 2-1, în fața lui Sepsi Sf. Gheorghe, în etapa 15 din Liga 1, scrie Mediafax.

Sepsi a deschis scorul, în minutul 27, când Goran Karanovic a înscris după ce Vasvari i-a pasat în fața porții lui Bălgrădean. FCSB a egalat, în minutul 56, când Gnohere a reușit să transforme o lovitură de la unsprezece metri, învingându-l pe portarul Niczuly. Patru minute mai târziu, Florin Tănase a marcat dintr-o pasă primită în interiorul careului.

Echipele utilizate:
FCSB: Bălgrădean – Crețu, Cristea, Planic, Panțîru – Oaidă, Popescu, Tănase (Moruțan 71) – Popa (Man 46), Gnohere (Hora 83), Coman
Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly – Konongo, Bouhenna, Barisic, Kilyen – Ștefănescu (Safranko 71), Vasvari, Velev (Deaconu 81), Gal-Andrezly (Salli 65)– Fulop – Karanovic

În clasamentul Ligii 1, FCSB se află pe locul 4, cu 24 de puncte, iar Sepsi Sf. Gheorghe ocupă locul 10, cu 16 puncte.