Fiorentina şi Parma, remize datorită unor goluri marcate după minutul 90. Sampdoria, 3-1 cu Udinese cu revenire de la 0-1

Formaţiile Fiorentina şi Parma au obţinut, duminică, remize în Serie A, datorită unor goluri marcate după minutul 90 în confruntările cu Hellas Verona (1-1), respectiv Bologna (2-2), contând pentru etapa a XXXII-a, potrivit news.ro.

Tot duminică, Sampdoria a învins în deplasare Udinese, scor 3-1, revenind de la 0-1.

Rezultate din campionatul Italiei:

Genoa – Spal 2-0

Au marcat: Pandev ’24, Schone ‘54

În minutul 37, Falque (Genoa) a ratat un penalti).

Au marcat: Lasagna ’37 / Quagliarella ‘45+1, Bonazzoli ’84, Gabbiadini ‘90+4

Partida Napoli – AC Milan are loc tot duminică, iar întâlnirea Inter Milano – Torino se va disputa luni.