Florin Andone a marcat din nou pentru Brighton în victoria, scor 3-1, cu Bournemouth

Florin Andone

Brighton, cu Florin Andone (25 de ani) în teren încă din primul minut, a câştigat duelul cu Bournemouth din cadrul FA Cup, scor 3-1 şi s-a calificat în optimile competiţiei informează news.ro.

Românul a înscris golul de 3-1 al oaspeţilor, după ce a marcat cu capul din interiorul careului, în urma unui corner executat pe bara a doua şi a unei devieri. A fost a treia reuşită a internaţionalului pentru echipa din Premier League, care l-a transferat în această vară de la Deportivo la Coruna, pentru şase milioane de euro.

Knockaert în minutul 31, respectiv Bissouma, în minutul 34, au mai înscris pentru Brighton, în timp ce Pugh a marcat golul de onoare al gazdelor, unde pe bancă a fost un alt român, internaţionalul U21, Mihai Dobre.

Pentru echipa lui Florin Andone urmează un meci important în Premier League, împotriva liderului Liverpool, care tocmai a pierdut duelul cu Manchester City, scor 2-1.