Florin Andone a marcat pentru Brighton în prima etapă din Premier League

Florin Andone

Atacantul român Florin Andone a marcat un gol pentru Brighton and Hove Albion în meciul pe care echipa sa l-a câştigat în deplasare, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Watford, sâmbătă, în prima etapă a campionatului de fotbal al Angliei, potrivit Agerpres.

Andone a înscris în repriza secundă, la doar un minut după introducerea sa în joc (65), mărind avantajul oaspeţilor, care au deschis scorul în prima repriză, în urma autogolului lui Abdoulaye Doucoure (28). Ultima reuşită a lui Brighton l-a avut drept autor pe Neal Maupay (88).

Rezultate:
Vineri
FC Liverpool - Norwich City 4-1
Au marcat: Hanley (7 - autogol.), Salah (19), van Dijk (28), Origi (42), respectiv Pukki (64).

Sâmbătă
West Ham United - Manchester City 0-5
Au marcat: Gabriel Jesus (25), Sterling (51, 75, 90+1), Aguero (86 - penalty).

Watford - Brighton and Hove Albion 0-3
Au marcat: Doucoure (28 - autogol), Andone (65), Maupay (77).

Crystal Palace - Everton 0-0

Burnley - Southamtpon 3-0
Au marcat: Barnes (63, 70), Johann Gudmundsson (75).

Bournemouth - Sheffield United 1-1
Au marcat: Mepham (62), respectiv Sharp (88).

Sâmbătă seara se dispută partida Tottenham - Aston Villa, în timp ce duminică sunt programate partidele Leicester City - Wolverhampton, Newcastle United - Arsenal Londra şi Manchester United - Chelsea Londra.