Florin Andone a reușit cu Glalatasary doar o remiză, scor 1-1, cu Malatyaspor

Florin Andone Real Madrid

Galatasaray, cu Florin Andone pe teren 84 de minute, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, în deplasare, cu echipa Malatyaspor, în etapa a V-a din prima ligă turcă, potrivit news.ro.

Andone a fost titular şi a jucat până în minutul 84, când a intrat Durmaz. Internaţionalul român este la primul meci pentru Galatasaray, echipă la care a fost împrumutat, în această lună, de Brighton.

Oaspeţii au condus până în minutul 89, după reuşita lui Seri '23. În final, brazilianul Guilherme a restabilit egalitatea.

În urma acestui rezultat, Galata ocupă locul 6, cu opt puncte, iar Malatyaspor este pe locul 7, cu şapte puncte.

Alanyaspor este pe primul loc, cu 13 puncte, urmată de Fenerbahce, cu 10 puncte şi de formaţia antrenată de Marius Şumudică, Gazişehir Gaziantep, tot cu 10 puncte, dar golaveraj mai slab.