Florin Andone, decisiv pentru Deportivo La Coruna în meciul cu Getafe: Atacantul român a înscris golul victoriei - VIDEO

Florin Andone

Atacantul echipei Deportivo La Coruna, Florin Andone, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Getafe, în etapa a şaptea a campionatului Spaniei.

Andone, care a intrat pe teren în minutul 67, a înscris golul de 2-1, în minutul 87. Atacantul a primit un cartonaş galben după marcarea golului, anunță News.ro.

Celelalte goluri au fost înscrise de Lucas Perez ’66 pentru La Coruna şi Ndiaye ’54 pentru Getafe.

Al doilea român de la Deportivo La Coruna, Costel Pantilimon, a fost integralist.

Partidele FC Sevilla – Malaga, Levante – Deportivo Alaves şi Leganes – Atletico Madrid au loc tot sâmbătă, iar meciurile Real Sociedad – Betis Sevilla, FC Barcelona – Las Palmas, Valencia – Athletic Bilbao, Villarreal – Eibar şi Real Madrid – Espanol Barcelona sunt programate duminică.

Vineri, în primul meci al etapei, Celta Vigo şi Girona au remizat, scor 3-3.