Gaz Metan Mediaș a remizat cu FC Hermannstadt, scor 1-1, în etapa 15 din Liga 1

Gaz Metan Mediaș a remizat, sâmbătă, cu FC Hermannstadt, scor 1-1, în etapa 15 din Liga 1, potrivit Mediafax.

FC Hermannstadt a deschis scorul, în minutul 61, prin Lucian Dumitriu, care a trimis un șut de la distanță, după ce a ajuns la centrarea lui Busu. Gaz Metan Mediaș a egalat, în minutul 67, când Ely Fernandes l-a învins pe portarul Rodrigues Novo cu o lovitură puternică de cap, din centrarea venită din partea lui Velisar.

Echipele utilizate:

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Pleașcă (Drăghici 64), Popa, Larie, Velisar – Droppa (Roșu 64), Fofana, Chamed (Fernandes 56) – Olaru, Buș, Dumitru

FC Hermannstadt: Rodrigues Novo – Opruț, Luchin, Viera, Tătar – Offenbacher (Yazalde 81), Dâlbea, Petrescu – Bușu (Stoica 68), Debeljuh, Vodă (Dumitriu 54)

În clasamentul Ligii 1, Gaz Metan Mediaș se află pe locul 4, cu 22 de puncte, iar FC Hermannstadt este pe locul 12, cu 12 puncte.