Gaziantepul lui Şumudică a suferit înfrângerea în fața lui Kasimpaşa, scor 2-4

Marius Şumudică

Gaziantep, echipa antrenată de românul Marius Şumudică, a fost învinsă duminică, în deplasare, scor 4-2, de echipa Kasimpaşa, într-un meci din etapa a 14-a a campionatului turc, Super Lig.

Kasimpaşa a condus cu 3-0 la pauză, după golul lui Aytaç Kara (min. 3) şi dubla reuşită de Mortadha Ben Ouanes (min. 16 şi 31). În partea secundă, elevii lui Şumudică au revenit prin două goluri înscrise rapid, în minutele 52 şi 53, prin Mustafa Eskihellaç şi Lazar Markovic, dar nu au putu egala. Gazdele au stabilit scorul final în minutul 82, prin Mamadou Fall şi Kasimpaşa s-a impus cu 4-2, potrivit news.ro.

La Gazientep, portarul Florin Niţă şi Junior Morais au fost integralişti, iar Alexandru Maxim şi Denis Drăguş au fost titulari. Maxim a ieşit în minutul 80, iar Drăguş a fost înlocuit în minutul 72.

Gaziantep este pe locul 14 în clasament, cu 15 puncte, în timp ce Kasimpaşa are 21 de puncte, fiind pe locul 7.