Gazișehir Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a remizat pe terenul lui Antalyaspor, scor 1-1

Marius Șumudică

Gazișehir Gaziantep, echipa pregătită de antrenorul român Marius Șumudică, a remizat pe terenul formației Antalyaspor, luni, scor 1-1, în runda cu numărul 12 din prima ligă turcă, anunță MEDIAFAX.

Gazișehir Gaziantep a deschis scorul în minutul 37, prin senegalezul Papy Djilobodji, însă echipa lui Șumudică a fost egalată în minutul 84, după ce Nazim Sangare a punctat pentru Antalyaspor.

La Gazișehir Gaziantep, fundașul Alin Toșca a fost integralist.

În urma acestei remize, Gazișehir Gaziantep se menține pe locul 10, cu 16 puncte, având un bilanț cu patru victorii, patru remize și patru înfrângeri. În următoare etapă, formația lui Marius Șumudică va evolua pe teren propriu, contra celor de la Denizlispor.