Geprge Puşcaş a marcat din nou pentru Palermo, în meciul cu Carpi, în etapa a XXIX-a din Serie B

george puscas

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol în meciul pe care echipa lui, Palermo, l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), cu Carpi, în etapa a XXIX-a din Serie B, potrivit news.ro.

Puşcaş a marcat golul de 3-1, în minutul 85. Românul a pasat apoi la golul de 4-1, înscris de Nestorovski, în minutul 87. Primele reuşite ale gazdelor le-au aparţinut lui Falletti '11 şi Nestorovski '15. Carpi a redus din diferenţă, în minutul 46, prin Mustachio. Oaspeţii au jucat cu doi fotbalişti mai puţin, după eliminările lui Pasciuti '69 şi Kresici '82.

Internaţionalul român a ajuns, astfel, la opt reuşite în acest sezon al ligii secunde italiene.

Palermo ocupă locul 2 în clasamentul Serie B, cu 49 de puncte. Lider este Brescia, cu 50 de puncte, iar Verona este pe locul 3, cu 46 de puncte.

Carpi este pe locul 19, ultimul, cu 22 de puncte.