Gest OBSCEN la Wimbledon. Adversarul numărului 1 mondial a fost sancţionat/ VIDEO

fognini

Un gest obscen a marcat unul dintre meciurile zilei la turneul de tenis de la Wimbledon. Italianul Fabio Fognini, adversarul numărului 1 mondial Andy Murray în turul 3, a fost sancţionat cu un punct din cauza gestului nesportiv.

Vezi şi: Hackerul Guccifer, dezvăluiri de senzaţie din email-ul lui George Maior: Informaţii despre Băsescu, MRU, ziarişti

În setul 4, după un set câştigat şi două pierdute, Fognini a pierdut un punct şi a cedat nervos. Italianul a băgat degetul mijlociu în gură, simulând sexul oral. Gestul, adresat adversarului său, a fost văzut şi de arbitru, care l-a penalizat cu un punct. Astfel, fiind 40-30 în momentul gestului pentru Andy Murray, scoţianul a mai primit un punct şi a câştigat game-ul.

În cele din urmă, Murray s-a impus în patru seturi şi s-a calificat în optimi.