Ianis Hagi a evoluat 78 de minute pe teren în meciul dintre Rangers și St. Johnstone, încheiat la egalitate, 2-2

Inquam Photos - George Călin
Inquam Ianis Hagi

Rangers, cu Ianis Hagi pe teren până în minutul 78, a făcut 2-2 pe terenul celor de la St. Johnstone, în etapa a 28-a a campionatului din Scoţia, potrivit Mediafax.

Ianis Hagi a fost din nou titular la echipa antrenată de Steven Gerrard, dar nu a mai fost decisiv ca în partida de la mijlocul săptămânii trecute, cu Braga.

Rangers a fost condusă cu 1-0, până după pauză. A întors scorul, a preluat conducerea cu 2-1, dar în cele din urmă a fost egalată pe final.

Fiul lui Gică Hagi a fost schimbat în minutul 78, iar două minute mai târziu St. Johnstone a restabilit egalitatea şi s-a terminat 2-2. În acest moment, Rangers este pe locul secund în Premiership, la 12 puncte de liderul Celtic.