Ianis Hagi a fost titular în Genk - Oostende

Inquam Photos - George Călin
Inquam Ianis Hagi

Ianis Hagi a revenit cu dreptul în primul ”11” al lui Genk, în partida cu Oostende, din campionatul Belgiei. A contribuit la autogolul oaspeţilor, din minutul 16. Scorul final a fost 3-2 pentru Genk, scrie Mediafax.

Campioana din Jupiler League a intrat la vestiare cu un avantaj de un gol. După autogolul din minutul 16, şi-a mai trecut pe tabelă o reuşită prin Onuachu, minutul 44. Oostende a punctat şi ea, în minutul 32, graţie unui gol marcat de Sylla. În partea a doua jocul a mers pentru echipa oaspete, dar tot Genk a punctat. În minutul 90, Berge şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, iar echipa lui Hagi obţine prima victorie, după două etape în care a acumulat un singur punct.

După 8 etape, Genk acumulează 13 puncte şi se situează pe poziţia a 7-a. Diferenţa fată de liderul Standard Liege este de doar două puncte, dar aceasta din urmă are un meci în minus.