IMAGINI INCREDIBILE cu un cunoscut arbitru român, la un meci din preliminariile Europa League: A fost scos cu TARGA - VIDEO

Arbitrul Marius Avram s-a accidentat, marţi, în minutul 27 al meciului Honved Budapesta - FK Rabotnicki Skopje din manşa a doua a turului I preliminar al Ligii Europa şi a fost înlocuit de rezerva Iulian Călin, informează site-ul csakfoci.hu.

Avram a fost scos pe targă de pe teren, la scorul de 2-0 pentru gazde. Meciul a fost întrerupt mai multe minute din cauza accidentării centralului român, scrie news.ro.

Citește și: Un ministru de-al lui Liviu Dragnea, care a demisionat după un scandal imens, din nou în lumina reflectoarelor! Noi informații despre averea sa nedeclarată

Călin i-a arătat cartonaşul roşu unui jucător de-al oaspeţilor şi a acordat un penalti pentru Honved, în minutul 62, din care gazdele au marcat al treilea gol.

Din brigada de arbitri au mai făcut parte asistenţii Cristian Orbuleţ şi Vladimir Urzică.

Honved s-a impus cu 4-0 în manşa a doua şi a obţinut calificarea în turul al doilea preliminar, după ce a pierdut în tur cu 1-2.