Încă unul pe LISTA FUGARILOR - Condamnat la 2 ani şi 2 luni de închisoare, afaceristul Ioan Neculaie a fost dat în urmărire de IGPR

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 22-01-2022

Actualizat: 22-01-2022

Article thumbnail

Sursă foto: evz.ro

Omul de afaceri braşovean Ioan Neculaie a fost dat în urmărire de către Poliţia Română după ce Curtea de Apel Braşov l-a condamnat la 2 ani şi 2 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de nerespectare a regimului armelor şi muniţiilor, iar condamnatul nu a fost găsit pentru punerea în executare a sentinţei, anunță news.ro.

Poliţia Română a publicat semnalmentele lui Ioan Neculaie pe pagina de web a instituţiei la secţiunea „persoane urmărite”, acesta fiind dat în urmărire pentru punerea în aplicare a unui mandat de executare a doi ani şi două luni de închisoare.

Curtea de Apel Braşov l-a condamnat, în 21 ianuarie, pe Neculaie pentru infracţiunea de nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor după ce a folosit arma pentru a trage în cauciucurile autoturismului său.

Neculaie a mai fost condamnat pentru aceeaşi infracţiune, dar şi pentru omor din culpă, fiind eliberat condiţionat în vara anului 2018.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri