DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Începe Euro 2020 - Care este programul competiției

alephnews.ro
minge fotbal uefa euro 2020

Campionatul European de fotbal va începe vineri, la Roma, şi cuprinde 51 de meciuri.

Programul partidelor este următorul:

GRUPA A

Vineri, 11 iunie

Turcia – Italia, ora 22.00, la Roma

Sâmbătă, 12 iunie

Ţara Galilor – Elveţia, ora 16.00, la Baku

Miercuri, 16 iunie

Turcia – Ţara Galilor, ora 19.00, la Baku

Italia – Elveţia, ora 22.00, la Roma

Duminică, 20 iunie

Italia – Ţara Galilor, ora 19.00, la Roma

Elveţia – Turcia, ora 19.00, la Baku

GRUPA B

Sâmbătă, 12 iunie

Danemarca – Finlanda, ora 19.00, la Copenhaga

Belgia – Rusia, ora 22.00, la Sankt Petersburg

Miercuri, 16 iunie

Finlanda – Rusia, ora 16.00, la Sankt Petersburg

Danemarca – Belgia, ora 19.00, la Copenhaga

Luni, 21 iunie

Finlanda – Belgia, ora 22.00, la Sankt Petersburg

Rusia – Danemarca, ora 22.00, la Copenhaga

GRUPA C

Duminică, 13 iunie

Austria – Macedonia de Nord, ora 19.00, la Bucureşti

Ţările de Jos – Ucraina, ora 22.00, la Amsterdam

Joi, 17 iunie

Ucraina – Macedonia de Nord, ora 16.00, la Bucureşti

Ţările de Jos – Austria, ora 22.00, la Amsterdam

Luni, 21 iunie

Macedonia de Nord – Ţările de Jos, ora 19.00, la Amsterdam

Ucraina – Austria, ora 19.00, la Bucureşti

GRUPA D

Duminică, 13 iunie

Anglia – Croaţia, ora 16.00, la Londra

Luni, 14 iunie

Scoţia – Cehia, ora 16.00, la Glasgow

Vineri, 18 iunie

Croaţia – Cehia, ora 19.00, la Glasgow

Anglia – Scoţia, ora 22.00, la Londra

Marţi, 22 iunie

Cehia – Anglia, ora 22.00, la Londra

Croaţia – Scoţia, ora 22.00, la Glasgow

GRUPA E

Luni, 14 iunie

Polonia – Slovacia, ora 19.00, la Sankt Petersburg

Spania – Suedia, ora 22.00, la Sevilla

Vineri, 18 iunie

Suedia – Slovacia, ora 16.00, la Sankt Petersburg

Sâmbătă, 19 iunie

Spania – Polonia, ora 22.00, la Sevilla

Miercuri, 23 iunie

Suedia – Polonia, ora 19.00, la Sankt Petersburg

Slovacia – Spania, ora 19.00, la Sevilla

GRUPA F

Marţi, 15 iunie

Ungaria – Portugalia, ora 19.00, la Budapesta

Franţa – Germania, ora 22.00, la Munchen

Sâmbătă, 19 iunie

Ungaria – Franţa, ora 16.00, la Budapesta

Portugalia – Germania, ora 19.00, la Munchen

Miercuri, 23 iunie

Germania – Ungaria, ora 22.00, la Munchen

Portugalia – Franţa, ora 22.00, la Budapesta

Se califică în faza următoare primele două clasate din fiecare grupă, plus cele mai bune patru echipe de pe locul trei.

În 24 şi 25 iunie va fi pauză la Euro.

OPTIMILE DE FINALĂ

Sâmbătă, 26 iunie

1: 2A – 2B (ora 19:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (22:00, Londra)

Duminică, 27 iunie

3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)

Luni, 28 iunie

5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)

Marţi, 29 iunie

7: 1D – 2F (19:00, Londra)
8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

În 30 iunie şi 1 iulie va fi pauză la Euro.

SFERTURI DE FINALĂ

Vineri, 2 iulie

QF1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (19:00, Sankt Petersburg)
QF2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (22:00, Munchen)

Sâmbătă, 3 iulie

QF3: Câştigătoarea optimii 3 – Câştigătoarea optimii 1 (19:00, Baku)
QF4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (22:00, Roma)

În 4 şi 5 iulie va fi pauză la Euro.

SEMIFINALE

Marţi, 6 iulie

SF1: Câştigătoarea QF2 – Câştigătoarea QF1 (22:00, Londra)

Miercuri, 7 iulie

SF2: Câştigătoarea QF4 – Câştigătoarea QF3 (22:00, Londra)

În 8, 9 şi 10 iulie va fi pauză la Euro.

FINALA

Duminică, 11 iulie

Câştigătoarea SF1 – Câştigătoarea SF2 (ora 22.00, Londra)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.