Insulele Feroe – România: Scor 0-0 la pauză. Chiricheş a părăsit terenul, fiind accidentat

news.ro
nationala romania

Reprezentativa României este la egalitate cu selecţionata Insulelor Feroe, scor 0-0, la pauza meciului de la Torshavn, contând pentru etapa a şaptea a grupei F de calificare la Campionatul European din 2020, potrivit news.ro.

Cele două echipe evoluează în următoarele formule:

România: 12. Tătăruşanu – 2. Benzar, 5. Nedelcearu, 6. Chiricheş-cpt., 11. Bancu – 15. Anton – 8. Stanciu, 10. Hagi, 7. Coman – 9. Puşcaş, 23. Andone. Selecţioner: Cosmin Contra

Insulele Feroe: 1. Nielsen – 5. Vatnsdal, 4. A. Gregersen-cpt., 13. Baldvinsson – 9. Rólantsson, 8. Hendriksson, 6. Hansson, 3. V. Davidsen – 10. S. Vatnhamar, 11. K. Olsen, 20. Bjartalíð. Selecţioner: Lars Olsen

Meciul este arbitrat de azerul Aliar Aghaiev, ajutat de compatrioţii săi Zeinal Zeinalov şi Akif Amirali, iar arbitru de rezervă este Rahim Hasanov.

În grupa F se mai dispută sâmbătă, însă de la ora 21.45, partidele Norvegia – Spania şi Malta – Suedia.

Pentru România va urma confruntarea cu Norvegia, marţi, de la ora 21.45, pe Arena Naţională.

Clasamentul grupei este următorul: 1. Spania – 18 puncte, 2. Suedia – 11 puncte, 3. România – 10 puncte, 4. Norvegia – 9 puncte, 5. Malta – 3 puncte, 6. Insulele Feroe – niciun punct.