Întâlnire de GRAD ZERO: Klaus Iohannis, Liviu Dragnea, Viorica Dăncilă și Călin Popescu Tăriceanu sunt față în față

Autor: Redactia Stiripesurse.ro

Publicat: 02-04-2019

Actualizat: 02-04-2019

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Adriana Neagoe

Președintele Klaus Iohannis și premierul Viorica Dăncilă participă, marți, de la ora 14.00, la ședința comună solemnă a Senatului și Camerei Deputaților dedicată aniversării a 15 ani de la aderarea României la NATO și a 70 de ani de la înființarea Alianței Nord-Atlantice, potrivit mediafax.

Citește și: Poșta Română a devenit agent electoral pentru PSD! Cât costă întreaga operațiune

Potrivit unui memorandum intern aprobat de conducerea Legislativului, pe 27 martie, la eveniment vor lua cuvântul președintele Klaus Iohannis și președinții celor două Camere ale Parlamentului, Liviu Dragnea și Călin Popescu Tăriceanu, dar și premierul Viorica Dăncilă.

Citește și: Ministerul Justiției șochează! Se dorește suplimentarea de posturi la o secție care o anchetează pe Kovesi

La 29 martie 2004, România a aderat la NATO prin depunerea instrumentelor de ratificare la Departamentul de Stat al SUA, stat depozitar al Tratatului Alianţei Nord-Atlantice.

Depunerea instrumentelor de ratificare a fost urmată, la 2 aprilie 2004, de ceremonia arborării oficiale a drapelului României la sediul NATO.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri