Inter Milano a învins pe AC Milan, în derbiul din campionatul primavera. Cristian Chivu a făcut schimbarea câştigătoare

cristian chivu

Echipa U19 a clubului Inter Milano, antrenată de Cristian Chivu, a învins, maţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), rivala AC Milan, în etapa a XVI-a a campionatului primavera, anunță news.ro.

Casadei şi Peschetola au marcat golurile învingătorilor, în minutele 25, respectiv 73. Nasti a egalat, în minutul 32.

Chivu l-a trimis pe teren pe Lorenzo Peschetola în minutul 52, iar jucătorul de rezervă a înscris golul victoriei.

Inter Milano ocupă locul 2 în clasament, cu 28 de puncte, la egalitate cu Cagliari, de pe locul 3. AC Milan ocupă locul 12, cu 20 de puncte.

Lider este AS Roma, cu 37 de puncte şi cu un meci mai puţin.