Ion Tiriac a primit o veste uriasa de la primarul orasului Madrid, Manuela Carmena. Miliardarul roman va incasa o suma importanta in urmatorii cinci ani din partea municipalitatii.
DOLIU în lumea politică internațională
Concret, Ion Tiriac va incasa cate 2,5 milioane de euro pe an, pana in 2022, pentru a pastra turneul de tenis in Madrid. In total, ar urma sa incaseze 12,5 milioane de euro, scrie El Confidencial, citat de romaniatv.net. Contractul a fost puternic contestat de anumiti politicieni din Madrid, insa Manuela Carmena a hotarat sa continue parteneriatul cu Ion Tiriac.
Turneul patronat de Ion Tiriac este unul dintre cele mai importante din lumea tenisului, iar orasul Madrid are numeroase beneficii. Comepetitia este televizata in peste 100 de tari, iar la Madrid sosesc mii de turisti pe durata turneului.
Comentează