Ionel Dănciulescu porneşte 'Jihadul' la Dinamo: 'După meciul de la Călăraşi, n-aş păstra pe nimeni'

Ionel Dănciulescu

Meciul cu Dunărea Călăraşi i-a dezamăgit pe cei din conducerea lui Dinamo. ”Câinii” au pierdut cu 1-0 prin golul marcat de Najib Ammari în a doua repriză, şi rămân pe locul doi în play-out, la patru puncte de liderul Gaz Metan Mediaş, potrivit mediafax.

Dacă ar trage linie după meciul de la Călăraşi, managerul sportiv al echipei, Ionel Dănciulescu, nu ar păstra pe nimeni: "Salariile sunt la zi. La finalul sezonului vom trage linie şi vom vedea cine rămâne. Ne dorim să schimbăm cât mai puţin. Dacă ar fi să aleg după meciul de la Călăraşi, n-aş păstra pe nimeni. Dacă patru-cinci vor pleca, atunci vor veni patru-cinci în locul lor", a spus Ionel Dănciulescu, la Digi Sport.

Parfait Mandanda, Damien Dussaut, Linas Klimaivius, Facundo Mallo, Naser Aliji, Rachid Ait-Atmane, Nabil Jaadi, Reda Jaadi, Elvis Kabashi, Ioan Filip, Mamoutou N'Diaye, Alexander Christovao, Mattia Montini, Athanasios Papazoglou şi Simon Zenke sunt jucătorii pe care Dinamo i-a legitimat de când Mircea Rednic a preluat echipa. Sean McDermott şi Jordan Mustoe au fost aduşi la Dinamo în această iarnă, dar contractele lor au fost reziliate.

A fost a doua înfrângere a lui Dinamo din play-out, după cea de la Mediaş, cu Gaz Metan, scor 2-1. Echipa antrenată de Mircea Rednic va avea ocazia să-şi ia revanşa în această etapă în faţa ardelenilor, meciul dintre cele două fiind programat vineri, la ora 21:00, în ”Ştefan cel Mare”.