Iresponsabilitate MAXIMĂ: senatorul BOLNAV de coronavirus a fost la o petrecere de 8 martie, unde au fost 400 de femei

Autor: Loredana Codruț

Publicat: 13-03-2020

Actualizat: 13-03-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Antena 3

Senatorul PNL din Constanța Vergil Chițac confirmat cu noul coronavirus a participat, de 8 martie, la o petrecere cu aproximativ 400 de femei din comunitatea musulmană.

Pe Facebok există și o fotografie cu senatorul participând la acest eveniment organizat de Uniunea Culturală a Tătarilor din România cu ocazia Zilei Internaționale a Femeilor, conform Mediafax.

Citește și: NIMENI nu se aștepta! Afacerea al cărei profit BUBUIE mulțumită coronavirusului

Organizatorul petrecerii, Fildis Reșit, președintele Uniuniunii Culturale a Tătarilor din România, a declarat pentru MEDIAFAX că a intrat în autoizolare în momentul în care a aflat că senatorul liberal a fost depistat pozitiv și că urmează să anunțe autoritățile.

De asemenea, acesta a precizat că urmează să ia legătura cu femeile care au participat la eveniment pentru a le transmite situația.

Senatorul liberal a fost confirmat pozitiv, vineri, cu coronavirus.

Acesta, împreună cu alte trei persoane apropiate lui, se află în autoizolare și urmează să fie transportate la Spitalul de Boli Infecțioase.

Senatorul PNL a participat în perioada 17-19 februarie la o întâlnire NATO la Bruxelles, iar luni a fost prezent în Parlamentul României.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri