Irina Begu, primele declarații după victoria din FedCup: motivul căderii din primul set

Irina Begu a reușit să aducă al doilea punct al României în meciul de FedCup cu Elveția. Begu a explicat că în primul set a fost multă presiune asupra ei, mai ales că venea după victoria Simonei Halep și știa că trebuie să mențină nivelul.

”Partidele acestea sunt foarte speciale, dar în același timp sunt și foarte grele, pentru că încerci să îți ajuți echipa și probabil de aceea a și fost un început mai dificil.

Cred că s-a vorbit foarte mult pe tema aceasta și sincer este o diferență de patru locuri între noi. Eu nu am stat să mă gândesc prea mult la lucrurile aceatea. Căpitanul nejucător decide cine joacă și eu cred că Sorana a înțeles decizia aceasta, din punct de vedere tactic.

Noi sperăm să câștigăm mâine. Simona joacă primul meci și sperăm ca scorul să devină 3-0.”, a declarat Irina Begu, la finalul partidei.