Juventus Torino a învins în deplasare pe Sassuolo, în ultimul meci al etapei a 34-a a campionatului de fotbal al Italiei

Daniele Badolato - Juventus FC
juventus

Echipa Juventus Torino a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Sassuolo, luni seară, în ultimul meci al etapei a 34-a a campionatului de fotbal al Italiei, conform Agerpres.

Sassuolo, cu fundaşul român Vlad Chiricheş printre titulari, a deschis scorul prin Giacomo Raspadori (38), însă Juve a restabilit egalitatea în finalul primei reprize, prin Paulo Dybala (45), iar apoi a marcat golul victoriei în finalul părţii secunde a jocului, prin Moise Kean (88).

În urma acestui succes, Juventus şi-a consolidat poziţia a patra în clasament, apropiindu-se la un singur punct de locul al treilea, ocupat de SSC Napoli, învinsă duminică pe terenul formaţiei Empoli (2-3).

Rezultate
Sâmbătă
Torino FC - Spezia 2-1
Au marcat: Lukic (4 - penalty, 69), Manaj (90+7 - penalty).

Venezia - Atalanta Bergamo 1-3
Au marcat: Crnigoj (80), respectiv Pasalic (44), Zapata (47), Muriel (63).
Valentin Mihăilă a fost rezervă la Atalanta.

Inter Milano - AS Roma 3-1
Au marcat: Dumfries (30), Brozovic (40), Martinez (52), respectiv Mhitarian (85).
Ionuţ Radu a fost rezervă la Inter.

Hellas Verona - Sampdoria 1-1
Au marcat: Caprari (78), respectiv Caputo (44).

Duminică
Salernitana - Fiorentina 2-1
Au marcat: Djuric (9), Bonazzoli (79), respectiv Saponara (64).
Radu Drăguşin a fost rezervă la Salernitana.

Bologna - Udinese 2-2
Au marcat: Hickey (6), Sansone (59), respectiv Udogie (25), Isaac (46).

Empoli - Napoli 3-2
Au marcat: Henderson (80), Pinamonti (83, 87), respectiv Mertens (44), Insigne (53).

Genoa - Cagliari 1-0
A marcat: Badelj (89).
Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari.

Lazio Roma - AC Milan 1-2
Au marcat: Immobile (4), respectiv Giroud (50), Tonali (90+2).
Ştefan Radu a fost titular la Lazio, fiind înlocuit în minutul 63. Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Milan.