La Liga: Real Madrid o învinge clar pe Athletic Bilbao, scor 2-0

pariurix.com
la liga

Echipa spaniolă Real Madrid a învins duminică, în deplasare, la Bilbao, pe Athletic, scor 2-0, în etapa a 18-a din La Liga, scrie news.ro.

Karim Benzema nu s-a dezminţit nici de această dată şi a înscris în poarta victimei sale preferate din La Liga – Athletic Bilbao. Francezul a deschis scorul în minutul 24. Partida s-a jucat, în continuare, pe contre. Gazdele au alergat după egalare, dar cei care au înscris au fost madrilenii, care au stabilit scorul final în minutul 90, prin şutul imparabil al lui Kroos.

Realul s-a impus cu 2-0 şi rămâne pe locul secund în La Liga, cu 41 de puncte, la numai trei puncte distanţă de liderul FC Barcelona.

Athletic Bilbao este pe locul 8, cu 26 de puncte.