Lazio face senzație în Seria A: Adversara FCSB a învins-o cu 5-2 pe SPAL, iar Ștefan Radu a pasat decisiv la ultimul gol al lui Immobile

Ștefan Radu Lazio

Formaţia Lazio Roma, adversara FCSB în 16-imile Ligii Europa, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 5-2, echipa SPAL, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Italiei, în care Ciro Immobile a marcat patru goluri şi Ştefan Radu a fost autorul unei pase decisive.

Immobile a înscris în minutele 19, 26, 41 şi 50, ultimul gol din pasa lui Radu. Primul gol al oaspeţilor a fost marcat de Luis Alberto, în minutul 5.

Pentru gazde a marcat Antenucci, în minutele 8 (penalti) şi 30, anunță News.ro.

Ştefan Radu a primit un cartonaş galben în minutul 53.

Lazio Roma a jucat în următoarea formulă: Strakosha - Wallace, de Vrij, Radu (L. Felipe ’58) - Basta, Parolo, Leiva (Lulic ‘76), Milinkovic-Savic (Anderson ’58), Lukaku - Luis Alberto, Immobile.

Formaţia FCSB va întâlni echipa Lazio, în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, la 15 februarie, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie.