Lazio Roma a pierdut meciul cu Chievo, iar Genoa cu Torino

fotbal drepturi tv minge

Formaţia Lazio Roma, la care joacă Ştefan Radu, şi Genoa, pentru care evoluează Ionuţ Radu, au înregistrat înfrângeri în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a XXXIII-a a campionatului Italiei, relatează News.ro.

Lazio a pierdut cu 1-2 jocul disputat acasă Chievo. Ştefan Radu a fost înlocuit în minutul 16, din cauza unor probleme la gleznă.

În minutul 34, de la echipa Lazio a fost eliminat Milinkovic-Savic.

Au marcat Vignato ’49 şi Hetemaj ’51 pentru Chievo, respectiv Caicedo ’67 pentru Lazio.

Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a fost învinsă pe teren propriu de Torino, scor 1-0. Golul a fost marcat de Ansaldi, în minutul 58.

Alte rezultate din Serie A:

Parma – AC Milan 1-1

Au marcat: Bruno Alves ’87 / Castillejo ‘69

Cagliari – Frosinone 1-0

A marcat: Joao Pedro ’27 (penalti)

În minutul 80, de la Cagliari a fost eliminat Farago.

Bologna – Sampdoria 3-0

Au marcat: Tonelli 55 (autogol), Pulgar ’69, Orsolini ‘83

Udinese – Sassuolo 1-1

Au marcat: Okaka ’80 / Sensi ‘31

Empoli – Spal 2-4

Au marcat: Caputo ’22, Mchedlidze ’47 / Petagna ’38 (penalti), ’61, Floccari ’45, Antenucci ’88

Partidele Juventus Torino – Fiorentina şi Inter Milano – AS Roma au loc tot sâmbătă, iar întâlnirea Napoli – Atalanta se va disputa luni.