Lazio Roma – Sassuolo, scor 2-1, în Serie A. Celelalte rezultate de sâmbătă

Lazio Roma

Formaţia Lazio Roma, fără Ştefan Radu în lot, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa lui Vlad Chiricheş, Sassuolo, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Italiei, potrivit Agerpres.

Chiricheş a fost rezervă.

Au marcat Lazzari ’17 şii Milinkovic-Savic ’51 pentru învingători, respectiv Traore ‘90+4 pentru învinşi.

Tot în Serie A, Spezia a învins Venezia cu 1-0, datorită unui gol marcat în minutul 90+4 de Gyasi.

De asemenea, Salernitana, cu Radu Drăguşin rezervă, a fost învinsă cu 1-0 de Torino, pe teren propriu. A marcat Belotti, în minutul 18, din penalti. În minutul 85, de la Salernitana a fost eliminat Fazio.

Meciurile Fiorentina – Empoli, Atalanta – Napoli, Udinese – Cagliari, Sampdoria – AS Roma şi Juventus – Inter Milano sunt programate duminică, iar confruntările Verona – Genoa şi AC Milan – Bologna sunt programate luni.