Legendă la Atletico Madrid: Griezmann a egalat recordul de goluri al lui Aragones

Antoine Griezmann

Francezul Antoine Griezmann a egalat, marţi seară, la meciul din LaLiga cu Getafe, scor 3-3, recordul de goluri înscrise pentru Atletico Madrid, potrivit news.ro.

El a ajuns la un total de 173 de goluri marcate pentru echipa madrilenă, egalndu-l pe Luis Aragonés, care a reuşit performanţa în perioada 1964-1974.

Griezmann a înscris marţi două goluri, în minutul 44 şi în minutul 69, ultimul din penalti. Pentru madrileni a marcat şi Morata ’63.

Getafe a înscris prin Borja Mayoral ’53, ‘90+3 (penalti) şi Oscar Rodriguez ’87.

În minutul 38, de la Atletico a fost eliminat Savic.

Echipa Atletico Madrid ocupă locul 3 în clasamentul LaLiga, cu 35 de puncte, în timp ce Getafe este pe 8, cu 35 de puncte. Lider este Girona, care are 44 de puncte.