Leo Messi a UMILIT-O pe Chelsea şi a stabilit un RECORD ISTORIC: Bayern 'A CĂLCAT-O ÎN PICIOARE' pe Beşiktaş, cu un scor de tenis, în Liga Campionilor / VIDEO

liga campionilor

O nouă seară nebună în Liga Campionilor unde s-au stabilit ultimele sfert finaliste ale competiţiei. După 1-1 la Londra, Barcelona lui Leo Messi a umilit-o în retur pe Chelsea şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

Messi a reuşit o dublă şi a ajuns la o bornă istorică în Liga Campionilor, 100 de goluri marcate în această competiţie. Dembele a marcat şi el pentru un scor de neprezentare.

Barcelona - Chelsea 3-0 VIDEO

Au marcat: Messi 3', 64',Dembele 21'

În al doilea meci al serii, Bayern s-a distrat în Turcia. După 5-0 acasă, bavarezii au bătut cu 3-1 şi în Turcia şi merge mai departe după 8-1 la general.

Beşiktaş - Bayern Munchen 1-3 VIDEO

Au marcat: Love 59'/ Thiago 18', Gonul 47-aut., Wagner 84'