Liga Campionilor - turul optimilor: AC Milan, o învinge pe Tottenham, scor 1-0. Programul celorlalte meciuri din optimi

liga campionilor

Formaţia AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu integralist, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Tottenham Hotspur, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, informează news.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Brahim Diaz, în minutul 7.

În celălalt meci al serii, pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Înaintea meciurile s-a ţinut un moment de reculegere pentru victimele cutremurelor din Turcia şi Siria.